Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Zły pracodawca – jak sobie z nim radzić?

adwokacki

Adwokacki blogasek

Mój profil

Opis bloga

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 41150 osób

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

mój avatar


adwokacki

Zły pracodawca – jak sobie z nim radzić?

To jak traktujesz swoją pracę i jak widzisz swój pobyt w tym miejscu zależeć będzie sporo od tego jak postrzegasz własnego pracodawcę. Termin pracodawca oznaczałby zarówno Twego bezpośredniego przełożonego i samą firmę. Jeśli czujesz, że masz złego pracodawcę istnieje jedynie małe prawdopodobieństwo, że zostaniesz w tej firmie.

Ale w jaki sposób radzić sobie ze złym pracodawcą? Nie możesz po prostu zrezygnować bez przemyślenia możliwości, które masz. Co zrobisz, gdy w następnej pracy skończysz z jeszcze gorszym zwierzchnikiem? Będzie lepiej, jeżeli poznasz metody radzenia sobie z takimi problemami. Oto kilka pomysłów jak dawać radę ze złym szefem.

1. Posiadanie złego pracodawcy nie jest dobrą rzeczą, ale to nie jest czymś nowym. Ludzie mieli problemy z pracodawcami odkąd powstało pojęcie zatrudnienia. Oceń swoją sytuację i spróbuj dowiedzieć się, w czym leży problem.

2. Co szczególnie jest Twoim problemem? Czy jest to kierownik czy może polityka firmy jako całość. Odpowiedź na te zapytywania powinna określić kierunek działania.

3. Jeżeli masz problemy ze swoim zwierzchnikiem popatrz na rzeczy, które możesz zrobić. Być może będzie można złożyć zażalenie na zachowanie przełożonego. Tylko pamiętaj, że cokolwiek uczynisz nie może być sprzeczne z polityką firmy.

4. Jeśli masz kłopoty między innymi z kierownikiem, możesz poprosić o pomoc dział HR firmy. Ludzie obsługujący ten dział powinni być w stanie poradzić sobie z tego gatunku problemem.

5. Należy mieć w pamięci, iż skarga przeciw konkretnej osobie winna być treściwa i autentyczna. Wszystko winno być wykazane. Jeżeli chodzi tutaj o pewnie nieporozumienie nie może to być , by narzekać.

6. Można ot tak pomyśleć o zmianie pracy. Narzekanie na politykę firmy nie będzie czymś, co jest pozytywnie postrzegane przez wielu ludzi. Zostanie jedynie rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia.

To są niektóre z rzeczy, które możesz uczynić, żeby poradzić sobie ze złymi pracodawcami.


Głosuj (0)
16:55:09 14/03/2016 [Powrót] Komentuj