Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Z jakiej przyczyny pracownicy odchodzą? Najważniejsze powody

adwokacki

Adwokacki blogasek

Mój profil

Opis bloga

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 41150 osób

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

mój avatar


adwokacki

Z jakiej przyczyny pracownicy odchodzą? Najważniejsze powody

Zmiany w kadrach pracowniczych są dużym kłopotem dla każdej firmy. Koszt zastąpienia zatrudnionego jest niejednokrotnie bardzo duży, potrzeba na to dodatkowego czasu. Kłopotem będzie konieczność przeszkolenia nowego pracownika. Dobrym pomysłem jest wskutek tego zachowanie stałej kadry.

Jednym ze sposobów na zatrzymanie pracownika jest poznanie motywów, dla których rezygnują oni z pracy w pierwszej kolejności. Jakie są najczęstsze czynniki ich rezygnacji z pracy? Oto krótki przewodnik opisujący najczęstsze preteksty.

1. Fachowcy twierdzą, iż pracownicy naprawdę nie rezygnują z pracy, oni opuszczają swoich menedżerów. Gdy przełożony wie jak świetnie dogadywać się ze swoimi ludźmi i traktuje ich świetnie, także jako dyrektor i człowiek, wówczas pracownicy pozostaną nawet w nie najlepszej pracy.

2. Reorganizacja powinna odbywać się tylko wtenczas, gdy istnieje realna potrzeba. Jeżeli firma robi ją co rok albo co sześć miesięcy, pracownicy mogą być naprawdę sfrustrowani i mogą stwierdzić, że jest to motyw do opuszczenia miejsca pracy. Reorganizacja oznacza dla zatrudnionych sporo zamieszania.

3. Firmy powinny mieć jakąś formę konkurencji wśród swoich pracowników, lecz to wszystko winno być uczynione na sposób przyjazny. Jeżeli zostanie to wykonane nieprawidłowo będąc źródłem stresu wśród zatrudnionych może to być pretekst do odejścia.

4. Pracownicy muszą czuć wsparcie firmy, wtenczas rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie będzie miało miejsca.

5. Powinna być równowaga miedzy pracą a życiem pracownika. Kiedy zaledwie poczują się jak niewolnicy to zaczną poszukiwać środka aby odejść z firmy.

6. Kiedy pracownik pozostanie zatrudniony ma pewne oczekiwania w oparciu o to, co obiecano mu w procesie rekrutacji. Jeśli te oczekiwania nie zostaną spełnione to poczuje się oszukany i będzie myśleć o pracy u kogoś innego.

To jedynie kilka pretekstów, dla jakich pracownicy opuszczają miejsce zatrudnienia.


Głosuj (0)
16:53:56 14/03/2016 [Powrót] Komentuj