Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Przyjęcie do pracy nowego pracownika

adwokacki

Adwokacki blogasek

Mój profil

Opis bloga

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 41150 osób

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

mój avatar


adwokacki

Przyjęcie do pracy nowego pracownika

Kiedy jeden z zatrudnionych odejdzie z firmy, trzeba znaleźć wykwalifikowaną osobę, która przejmie jej obowiązki. W ciągu procesu aplikacji trzeba będzie ocenić charakter i cechy wszystkich pretendujących kandydatów celem ustalenia, który z nich jest najbardziej odpowiedni na nowe stanowisko.

Trzeba być rozważnym przy wyborze. Jeżeli popełni się błąd podczas przebiegu rekrutacji, możliwe że będziesz zmuszony do pracy z pracownikiem, który okaże się mniej wykwalifikowany jak to się na starcie wydawało.

Nie zapomnij, że możesz zostać pozwany za bezprawne zakończenie umowy po nagłym zwolnieniu zatrudnionego z pogwałceniem jego praw. Jeżeli chcesz zweryfikować, iż dana osoba nie spowoduje dla Ciebie kłopotów należałoby, aby postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

1. Spytaj go, czego oczekuje od Ciebie. Wynagrodzenie jest podstawowym zagadnieniem dla obu stron, wskutek tego należy utwierdzić się, iż warunki umowy będą jasne. Jeśli kandydat oczekuje nazbyt wiele, można zwyczajnie odrzucić jego wniosek.

2. Sprawdzenie wiarygodności danych w CV. Potrzebne jest sprawdzenie czy informacje zawarte w CV są prawdziwe.

3. Podpisz umowę o pracę. Ten pisemny dokument reguluje wielorakie sprawy, takie jak wynagrodzenie za nadgodziny i politykę firmy. Na przykład zadecydowałeś zwolnić zatrudnionego, gdyż dopuścił się on wykroczeń tzw. zwolnienie dyscyplinarne. Jeśli pozwie Cie on o bezprawne zakończenie umowy, dokument ten może być dowodem na zgodę pracownika na warunki zatrudnienia.


Głosuj (0)
16:52:48 14/03/2016 [Powrót] Komentuj