Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Prawo pracy – ochrona praw pracowniczych

adwokacki

Adwokacki blogasek

Mój profil

Opis bloga

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 41150 osób

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

mój avatar


adwokacki

Prawo pracy – ochrona praw pracowniczych

Zaledwie kilka lat temu, ochrona pracowników była niewielka jeśli w ogóle jakaś była. W tym okresie traktowanie pracownika dobrze bądź źle leżało w kwestii właściciela firmy. Warunki pracy były nierzadko ubogie: przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy niewystarczające a wielokrotnie nie egzekwowane. Większość zatrudnionych nie otrzymywała żadnych korzyści z odszkodowania – nie było ubezpieczeń.

Wraz z nadejściem rewolucji przemysłowej, rozpoczęty został ruch migracji populacji wiejskiej do miast. Dużo osób chciało znaleźć pracę w prężnie ewoluującym mieście. Gdyż liczba pracowników wzrastała ze względu na rosnące zapotrzebowanie gospodarki, warunki pracy raptownie się pogorszyły. Rząd stanął na wysokości zadania i wdrożył opiekę praw pracowników, które z upływającym czasem stały się podwaliną dla nowoczesnego prawa pracy.

Prawo pracy zapewnia ramy prawne w zakresie traktowania zatrudnionych. Otwarcie określa sprawiedliwe uposażenie, dopuszczalny poziom warunków pracy i godzin pracy, sposób traktowania podwładnych, procedury zatrudnienia i zwalniania z umów. Prawo pracy broni dodatkowo przed dyskryminacją na podstawie płci, wieku, rasy i religii.

Niezgodne z prawem albo niesłuszne zwolnienie odnosi się do sytuacji, w której pracownik czuje iż został on błędnie zwolniony ze swojego stanowiska. Może to bierze się z braku określonego wypowiedzenia czy właściwej odprawy z tytułu zwolnienia. Nie ma znaczenia co jest powodem zwolnienia – istnieją pewne procedury, które muszą być przestrzegane. Wypowiedzenie umowy o pracę musi zostać wykonane zgodnie z obowiązującymi regulacjami. W razie wątpliwości skontaktuj się z adwokat Wrocław prawo pracy.


Głosuj (0)
16:52:24 14/03/2016 [Powrót] Komentuj