Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Co trzeba wiedzieć o własnych prawach jako pracownika

adwokacki

Adwokacki blogasek

Mój profil

Opis bloga

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 41150 osób

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

mój avatar


adwokacki

Co trzeba wiedzieć o własnych prawach jako pracownika

To przygnębiający fakt, że dziś spora część ludzi nie jest świadomych własnych praw jako pracowników. W niektórych przypadkach pracownicy czują, iż ich prawa są naruszane, ale nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć.

Tak więc pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest uzmysłowienie sobie własnych praw. Żeby pomóc Ci w tym, poniżej możesz zapoznać się z niektórymi rzeczami o których powinieneś wiedzieć jako zatrudniony.

Zatrudniony ma kilka podstawowych praw w miejscu pracy. Prawa te obejmują: prawo do sprawiedliwej rekompensaty, do prywatności i wolność od nietolerancji. Jeśli dowolna z tych praw będzie naruszana stanie się to argumentem do złożenia skargi.

Nawet wtedy, kiedy pretendujesz o pracę w firmie masz już pewne prawa, które mogą być naruszane przez pracodawcę. Najważniejszym z Twoich praw będzie prawo do zwolnienia z wszelkiej nietolerancji. Pracodawca nie może zadawać pewnych wnikliwych pytań, które mogłyby łamać Twoje prawa osobiste.

Masz zarówno prawo do bezpiecznego miejsca pracy. Nie zważając na jej gatunek jaki wykonujesz należy być zabezpieczonym przed wszelakiego rodzaju zagrożeniami dla zdrowia.

Być może najważniejsze – jako pracownik masz prawo do zdobycia stosownego wynagrodzenia za pracę. Jeśli nie będziesz odbierać uczciwej zapłaty to po co w ogóle pracować?

To są tylko niektóre prawa jakie masz w aspekcie pracownika. Winieneś być ich świadomy, a w sytuacji problemów należałoby skorzystać z pomocy adwokata jak prawnik Wrocław.


Głosuj (0)
16:50:52 14/03/2016 [Powrót] Komentuj