Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
6 Prostych sposobów na zmotywowanie pracownika

adwokacki

Adwokacki blogasek

Mój profil

Opis bloga

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 41150 osób

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

mój avatar


adwokacki

6 Prostych sposobów na zmotywowanie pracownika

Traktujesz swoich pracowników dobrze, płacisz im wypłatę, udzielasz im płatnych urlopów a także proponujesz ponadplanowe dodatki. Pomimo tego, z jakiegoś względu nie dają z siebie wszystkiego. Zjawiają się w pracy na czas, robią co do nich należy lecz ich postawa i wyniki nie są zadowalające. Wówczas doznajesz olśnienia. Twoim pracownikom brakuje istoty dobrej etyki pracy: motywacji.

Żeby pracownicy z uśmiechem przechodzili do własnych zadań, rezultatem czego będą lepsze skutki ich postępowań, wypróbuj sześć sugestii, które pomogą Ci zmotywować zatrudnionych.

1. Najważniejszym sposobem na zmotywowanie zatrudnionych jest sprawienie, aby odczuwali, że ich profesja jest niesłychanie istotna. Ostatnie badania potwierdzają, iż praca, dzięki której czuje się sens będzie należycie wynagradzana. Doskonałym sposobem na to jest ustalenie celów i wizji własnej firmy jak i zobowiązanie pracowników do realizacji postanowień.

2. Otwarta komunikacja i sprawne dzielenie się wiadomościami ze swoimi pracownikami, by mieć klarowny obraz tego w jakim kierunku podąża firma. To gwarancja na to, iż będą podejmowane stosowne decyzje na bazie bieżącej sytuacji.

3. Każdy zatrudniony winien mieć wskazane osobiste cele powiązane z podjętym stanowiskiem. Nie wystarczy jedynie określenie obowiązków, każdy musi pozostać poinformowany dodatkowo o przewidywanych efektach. Przez określenie ról i oczekiwań, pracownicy będą precyzyjnie wiedzieć czego wymaga od nich firma.

4. Kontrolowanie rezultatów, ale nie w taki sposób aby kogokolwiek obarczać. Właściwa komunikacja powinna odbywać się na rozmowie, by zatrudniony wiedział co poszło nie tak i jakim sposobem poprawić sytuację.

5. Budowanie teamów, w których ludzie będą sobie ufać i nawzajem się motywować. Poprzez to umożliwi się im trochę wolności w niezależnym zarządzaniu.

6. Uznanie jest dalej mocnym motorem do działania. Ażeby zatrudniony jak najlepiej wykonywał swoją pracę, trzeba pozwalać na skuteczne pochwały za spełnione cele.

Gdy zatrudniony ma zapewnione właściwe warunki, wypowiedzenie umowy o pracę jest rzadkością.

 


Głosuj (0)
16:49:32 14/03/2016 [Powrót] Komentuj